9 czerwca 2020 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w miejscowości Bartków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się kotłownia na paliwo stałe oraz pomieszczenie gospodarcze (tworzące wspólną część z pomieszczeniami mieszkalnymi).  Wszyscy mieszkańcy przebywający w czasie wystąpienia zagrożenia opuścili budynek o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych i nie wymagali pomocy medycznej.

W pierwszej fazie działań strażacy odłączyli zasilanie budynku w energię elektryczną oraz zakręcili zawór gazu. Następnie  podano trzy prądy wody na palące się pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pomieszczeń oraz wynoszenia spalonych elementów wykończenia wnętrza i urządzeń.  W wyniku oddziaływania gazów pożarowych zniszczeniu uległa również część wyposażenia części mieszkalnej budynku.

 W działaniach trwających 3 godziny brały udział 2 zastępy OSP: Zagnańsk – Chrusty, OSP Samsonów oraz 2 zastępy z JRG 2 KM PSP w Kielcach, łącznie 16 ratowników. Służby współdziałające: Policja, Pogotowie Energetyczne i Gazowe.

Sporządził: asp. Jakub Bugajski

Zdjęcia: Archiwum JRG 2 KM PSP w Kielcach

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 40

Odwiedzin od 05.02.2019 68518

Kubik-Rubik Joomla! Extensions